Zdjęcia z VIII Uczniowskich Prezentacji Matematycznych

W piątek 8 października 2012 roku o godzinie 16, już po raz ósmy, w Publicznym Gimnazjum nr 7 w Opolu odbyły się Uczniowskie Prezentacje Matematyczne organizowane przez członków Opolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.
W zajęciach wzięli udział uczniowie Opolskich i podopolskich szkół zarówno podstawowych, gimnazjalnych jak i szkół średnich. Tym razem uczniowie z sześciu szkół przygotowali, pod opieką swoich nauczycieli, następujące prezentacje:

   1. "Dlaczego Tales zniknął z gimnazjum?"- Jakub Furyk i Rafał Lewak; Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni.
   2. "O co chodzi?- zaskakujące gry matematyczne" - Adam Malorny, Alicja Wójtowicz, Dawid Przywara, Magdalena Zadrożna; Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Rogowie Opolskim.
   3. "Żyjemy wśród liczb" - Rafał Chruścicki i Łukasz Dziedzic; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chróścinie.
   4. "Geometria pod stopami, czyli parkietaże" Anna Gudełajtis, Karolina Mizera, Kamila Łachut; Publiczne Gimnazjum nr 9 w Opolu.
   5. "Liczby zmiennoprzecinkowe" Michał Kopka; Publiczne Gimnazjum nr 7 w Opolu.
   6. "Cechy podzielności" - Bartłomiej Jóźków; Publiczne Gimnazjum w Dąbrowie.
   7. "Kostka Rubika"- Krzysztof Mroziewicz; Publiczne Gimnazjum w Dąbrowie.

Wszystkie zaproponowane tematy były bardzo dobrze przygotowane i wzbudziły duże zainteresowanie zarówno uczniów, nauczycieli jak i obecnych na prezentacjach rodziców. Wśród przedstawionych prezentacji były takie, które swoim poziomem wykraczały poza szkolną matematykę (np. "Liczby zmiennoprzecinkowe"), oraz które poszerzały materiał ("Dlaczego Tales zniknął z gimnazjum") a także te rozwijające zainteresowania i pokazujące, inne oblicze matematyki.